Hind24
Hind24

Hinnavaatlus toidupoodides, kauplustes ja e-poodides

Selleks, et hinnavordlusest optimaalset ulevaadet saada, on vaja teada voimalikult paljude kaubanduskettide olukorda ja hindade andmeid. Hind24 teostab pidevat hinnavaatlust koigis suuremates ja enim kulastatavate kaupluste vorgustikes: A1000 Market, Coop, Grossi, Maxima, Prisma, Rimi, Selver, Keskturg, Lidl, Stockmann ja Kaubamaja.

Hinnavaatlus- toidupoodide hinnad ja soodustused

Mitmetel jaekettidel on poodidele seatud vaiksemad alajaotused poe suuruse jargi. Naiteks Rimi vaiksemad poed on nimetatud Mini Rimideks ja suuremad kannavad nimetust Hyper. Maxima see-eest jagab poed X, XX voi XXX suurusega kauplusteks. Selveril on hiljuti lisandunud vaiksemate poodide kett nimega ABC ja Prisma avas monda aega tagasi 24H poed, mida on voimalik kulastada oopaev labi. 

Tutvu erinevate toidupoodide hindadega meie hinnavõrdluse lehel.

Toidupoodide hinnapoliitika

Poodide hinnapoliitika kujunemises mangivad rolli peamiselt kaks asja- konkurents ja tarbijakaitumine. See voib kolada ullatavalt, aga erineva suurusega poodidel on soltuvalt asukohast ja tarbija harjumustest ka erinev hinnapoliitika. Naiteks vaiksemas kaupluses voib leida rohkem sooduspakkumisi kui suures hupermarketis. Sooduspakkumistega saab end hasti kursis hoida naiteks kliendilehtedede ja uudiskirjade abil. Kirjutasime oma blogis pikemalt ka toidupoes raha saastmisest.

Samuti erineb kaupluste lõikes toodete sortiment, mõnikord ka kvaliteetkaupade saadavus, mida kohandatakse vastavalt nõudlusele. Väiksemates toidupoodides on eelkõige esmatarbekaubad, kui vajad spetsiifilisemat toodet, siis tasub minna alati suuremasse toidup

E-poed võimalused ja eelised

Viimase aja elukorraldus on muutnud klientide tarbimisharjumusi ning nende seas on populaarsust kogunud e-poodide kasutamine, mis on omakorda selle valdkonna arengut tugevalt edendanud. Mitmed jaeketid on laiendanud kullerteenuste teeninduspiirkonda, panustanud personali taiendamisse, pannud toole toidukapi automaadid voi leidnud teisi kontaktivabasid ostlemisviise. Vahe sellest, et need meetodid on olnud abiks piirangute aegses olukorras, on tegemist ka muidu palju paindlikuma, kiirema ja mugavama ostlemisvoimalusega. Hinnavaatluse seisukohalt voimaldab e-pood vaga lihtsalt ja kiirelt saada ulevaadet koigist kaimasolevatest sooduskampaaniatest ja -pakkumistest.

Toidupood- kõik asjad ühest kohast

Hoolimata paljudest plussidest, ei kao e-poe kasutuse korvalt vajadus ka fuusiliselt toidukaupluseid kulastada. Sel juhul lisab mugavust kaasnevate teenuste, nagu naiteks taaraautomaadi, sularahaautomaadi voi pakiautomaadi olemasolu. Samuti on suuremate kauplustega samas hoones saadaval puhastusteenused, kingsepp voi apteek. Nii saab uhe kaimisega mitu asja korraga aetud ja nutikalt planeeritud ostlemise korral piisab vaid 1-2 kulastusest nadalas. 

Erinevalt e-poest, muutuvad tavapoe lahtiolekuajad samuti kliendi jaoks oluliseks. Naiteks hommikuse eluviisiga tarbija eelistab kindlasti varajast avamisaega ja tiheda ohtuse graafiku tottu hiljem poodi joudva kliendi meelt mooda on pikemalt avatud kauplused. Seega on selge, et oma lemmiku kaupluse valimine soltub vaga mitmest erinevast detailist, ja neid koiki voiks enne poe kulastamist endale teadmiseks votta.

Hinnavõrdlus- soodsaim toidupood

Suuremates Eesti linnades voib jaekettide valik suisa silmade eest kirjuks votta. Olgugi, et tavaliselt valime ikka selle poe, mis asub logistiliselt paremas kohas, raagib tegelikult erinevate kaupluste kasuks voi kahjuks veel palju teisigi argumente.

Teadlik klient motleb oma tarbimisharjumused ja tegelikud vajadused labi, vordleb neid pakutavate voimalustega koigi tarnijate vahel, ning voib seejarel leida, et moni teine kauplus on tema jaoks tegelikult palju sobivam kui senine lemmik. Samuti voime avastada enda jaoks e-poodlemise volud.

Tutvu erinevate toidupoodide hindadega meie hinnavõrdluse lehel.


Hannes Kiur
24.01.2021

Teised postitused

Gaasi hind - mida tasub teada ja kuidas säästa?

Gaasi hind endiselt tõuseb ja vastupidiselt ootustele ei toimunud langust ka peale Euroopas sõlmitud gaasi kokkuhoiu leppeid. Põhjuseks on maagaasi jätkuv hinnatõus Euroopa turul, mis on kasvatanud oluliselt sisseostuhinda kõigile

Millise panga krediitkaart on kõige soodsamate tingimustega?

On olukordi, kus ostude tegemiseks on vajalik kasutada krediitkaarti. Hind24 on teinud põhjaliku ülevaate erinevate pankade krediitkaardi pakkumistest, et klientidel oleks mugav ja lihtne vaadata, millistel tingimustel on võimalik erinevatest pankadest

Lastega perepuhkus Eestis: kuhu minna?

Vahva perepuhkuse veetmiseks lastega ei ole alati vaja välismaale reisida. Otsisime välja kõige põnevamad paigad üle Eesti, mis pakuvad huvi kogu perele. Kui lapsed on õnnelikud, siis on ka vanemad õnnelikud ning hästi ette valmistatud

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud