Hind24
Hind24

Kuidas kodus säästlikult elektrit tarbida?

Elekter kallineb hoogsalt edasi ning kõrgete hindade valguses, energia säästmine kodus, muutub eriti oluliseks. Elektrikulude vähendamine korteris või majas on tehtav, kuid palju sõltub meist endist. Kui soovid säästa raha ja elektri pealt kokku hoida, siis meie soovitused on heaks teejuhiks.

Elektri säästmine: Jälgi millal on odavam

Teatud tundidel tarbitud elekter maksab kolm korda rohkem. Paljusid kodumasinaid saab programmeerida nii, et need lülituvad sisse "säästutundide ajal". Lisaks, saab planeerida ette suuremad elektritarbimised Hind24 börsihindade lehe abil. Elektri börsihindade leht võimaldab võrrelda elektribörsi hinda erinevatel kellaaegadel ning hoida oma igapäevased elektrikulud kontrolli all.

Elektri säästmine: Lülita elektriseadmed välja

Majades on hulk elektriseadmeid, mis tarbivad passiivselt elektrit ka siis, kui neid ei kasutata. See võib olla teler, arvuti ja mis tahes muu seade, mis ei lülitu täielikult välja, kuid on unerežiimis. Tihti unustame vooluvõrku telefonide ja arvutite laadijad, mis kulutavad märkamatult elektrit. Pole saladus, et mida rohkem seadmeid, seda suurem on elektrikulu. Kõige lihtsam viis elektri pealt kokku hoida on kasutamata seadmed võrgust lahti ühendada. Kodust lahkudes eemalda kindlasti kõik laadijad pistikupesast. Veelgi parem on kasutada sisse/välja nupuga pikendusjuhtmeid. Lisaks, kui lähed reisile ja koju on paigaldatud boiler, lülita see kindlasti enne lahkumist välja ja näed, et elektrikulu on vähenenud. Passiivne elekter moodustab ligikaudu 10% kogu aastasest elektritarbimisest.

Elektri säästmine: Veeda duši all vähem aega

Kuigi antud nõuanne on kasulik elektri säästmiseks kõigile, on see kõige asjakohasem boileri omanikele. Sageli kasutavad need kütteseadmed kodus suurel määral energiat, mis kajastub elektriarvetes. Seega, vähendades duši all kuuma vee voolu, vähendate vastavalt energiatarbimist. Duši all või vannis käies lülitage vesi sisse ainult vajaduse korral. Mida vähem sooja vett voolab, seda harvemini boiler töötab ja seda vähem elektrit tarbib.

Elektri säästmine: Vähenda köögis energiatarbimist

Mõnikord kulub õhtusöögi valmistamiseks mitu tundi ning paljud elektriseadmed samal ajal aktiivselt kasutavad elektrit (mikrolaineahi, elektripliit jne). Elektri pealt saab kokku hoida pliidi säästlikuma kasutamisega (näiteks ühe põleti sisselülitamisega) ja ka õhupuhasti sisselülitamisega vaid vajadusel. Toitude valmistamine võib võtta veidi kauem aega, kuid samas elektriarved oluliselt langevad. Eriti kui valmistate toitu sageli kodus ja mitmele inimesele.

Elektri säästmine: Kasuta LED-pirne

LED-pirnid tarbivad 75% vähem elektrit kui halogeenpirnid. LED-pirnide eluiga on palju pikem ja neid tuleb vahetada vaid iga paari aasta tagant. Need on keskkonnasõbralikumad ja avaldavad positiivset mõju elektriarvele. Energia säästmiseks soovitame kõik, oma kodus olevad, halogeenvalgustid uute LED-valgustite vastu välja vahetada.

Veel lihtsad viisid elektri säästmiseks

Tänapäeval pole elektri säästmine keeruline ja sõltub ainult soovist ja planeerimisest. Lisaks ülaltoodud meetoditele on rahva poolt kasutatud ka palju muid näpunäiteid.

  • Lahkudes kustuta tuled.
  • Osta A-klassi kodumasinaid.
  • Pese riideid madala temperatuuriga.

Kõigi meetodite koos kasutamine aitab vähendada elektrikulu mitmekordselt. Loe lisaks Hind24 artiklit Elektri börsihind reaalajas: hoia elektrikulud kontrolli all.

Hind24
02.09.2022

Teised postitused

Elektri hind määrab hinnataset kõikides eluvaldkondades

Teatavasti on viimase aasta jooksul elektrihind hüppeliselt kasvanud, mis mõjutab omakorda kõiki eluvaldkondi. Kuna suur osa ettevõtete ja tarbijate kuludest on seotud energiaga, on nafta, gaasi ja elektri hinnal oluline roll inflatsioonis. Ligikaudu

Kas valida elektri universaalteenus?

Kõrgetest elektrihindadest tingituna on tarbijatel kindlasti mure oma elektriarvete pärast. Et kõrgeid elektriarveid vältida, on loodud elektri universaalteenus fikseeritud hinnaga, mis tõenäoliselt on mõnel ajahetkel kallim rpkui elektri

Kodulaenude tulevik - euribori mõju ja prognoosid uueks aastaks

Kodulaenud on vaieldamatult suureks abiks kõigile, kes soovivad osta endale päris oma kodus- olgu selleks siis maja, korter, ridaelamuboks või hoopis mõni vanem talumaja. Kodulaenu loetakse üheks soodsamate tingimustega laenuks- see on üldjuhul pikaajaline,

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud