Päikesepaneelid on lisaks suurtele tehastele ja tootmistele, saanud populaarseks elektritootmise allikaks ka kodumajades. Juba aastaid tagasi hakkasid kodutarbijad otsima alternatiive elektri tootmiseks ise ning päikesepaneelid on aegade jooksul olnud üks populaarsemaid valikuid.
Päikesepaneelide tööpõhimõte on väga lihtne- eesmärk on muundada päikeselt saadud energia ehk päikeseenergia otse elektrienergiaks. Oluline on siinkohal välja tuua, et päikeseenergia tootmine on igati roheline ning keskkonnasõbralik. Erinevate uuringute järgi võib öelda, et päikesepaneelide paigaldamisega on võimalik ligi 60% elektrikulusid vähendada aastas. Arvestades praegusi elektrihindasid ja keerulist olukorda turul on igati mõistlik päikesepaneelide peale mõelda.
Päikesepaneele saab majapidamises kasutada erinevalt. Kõige levinum viis on paigaldada päikesepaneelid maja või hoone katusele, kõige päikselisemale poolele. Igal hetkel kui paneelile päike paistab toimub elektri tootmine. Üldjuhul loetakse katusele paigutatud paneelide tootlikkust kõige paremaks.
Teine levinud võimalus on paigutada päikesepaneelid maapinnale. See on eelistatud variant, kui on majapidamises suurem hoov või maa ala, kuhu saab neid segamatult paigutada. Samuti on ka siinkohal oluline arvestada päikese liikumist ja asukoht, et ei juhtuks olukorda, kus paneelid ei saa piisavalt päikesevalgust. Õige kaldenurga ja asendiga on võimalik saada kätte maksimaalne päikesevalgus kogu päeva jooksul.
Päikesepaneele on soovi korral võimalik paigaldada ka näiteks maja fassaadile või rõdule. Selline paigalduslahendus on küll natuke keerukam ja kallim, kuid kui see annab majaomanikule võimaluse panna päiksepaneelid kõige päikselisema koha peale, siis see investeering tasub ennast kindlasti ära.
Päikesepaneelide tootlikkuse arvutamiseks on mitmeid kalkulaatoreid loodud. Kuid kõige lihtsam on reegel- mida rohkem päikest seda tootlikum on.
Erinevate uuringute põhjal on järeldatud, et tavapärane päiksepaneeli kasutegur jääb 20-23% juurde, mis on tänu uuenenud süsteemidele ja tehnoloogia arengule suuresti kasvanud. Varasemalt arvestati päikesepaneelide kasuteguriks umbes 6-10%.
Päikesepaneeli tootlikkuse arvutamiseks on välja töötatud universaalne valem, mis kehtib iga majapidamise puhul.
Efektiivsus (%) = [võimsus (vatti):pindala] :(1000) * 100 %
Kus;
Üldist vastust sellele küsimusele kahjuks pole. Iga majapidamine peab esmalt analüüsima, kui suur on iga kuu keskmine elektritarbimine ning seejärel saab juba arvutada ja kalkuleerida, kui palju oleks vaja päikesepaneele, et see kasumlik oleks.
Elektrilevi iseteenindusportaalist on hea võimalus järgi vaadata, milline ja kui suur on teie majapidamise elektritarbimine. Ise arvutades võib see tulemus olla erinev, sest detaile, mida arvesse võtta on palju.
Kui on teada elektri tarbimise maht, siis seejärel saab erinevate ekspertide käest küsida nõu, kui mitme paneeli paigaldamine oleks vajalik sellise elektri mahu tootmiseks. Kindlasti soovitame konsulteerida päikesepaneelide paigaldajatega, et välja selgitada kõige tootlikum ja efektiivsem lahendus.
Kas kiire ärilaen sobib ettevõttele? Kiire ärilaen pakub ettevõtetele kiire ja lihtsa alternatiivi vajaliku rahastamise saamiseks. Erinevalt traditsioonilistest ärilaenudest, mille heakskiitmine võib võtta päevi ja nädalaid, on kiire ärilaen
Paljud toidutootjad on oma hindu tõstnud ning paratamatult jõuab see tarbijate ostukorvi. Ekspertide hinnangul hinnad jätkavad tõusmist. Seega on aeg õppida raha säästma. Näitame teile, kuidas toiduraha pealt kokku hoida. Jagame 5 reeglit, mis aitavad
Inflatsioon on olnud põhjuseks suurele kaupade kallinemisele. Inflatsioon Eestis kasvas augustis 25,2%-ni ning on muutunud euroala suurimaks. Kohati räägitakse juba hüperinflatsioonist. Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks võrreldes