Hind24
Hind24

Tagatud laenude selgitus

Tagatud laenud võivad olla võimalus võtta rohkem laenu, kasutades oma kodu (või muud väärtuslikku vara) tagatisena. Meie juhendis saate aru, kuidas tagatud laenud toimivad, ning saate teada, milliseid plusse ja miinuseid tuleb arvesse võtta.

Mis on tagatud laenud?

Kui teil on vaja laenata märkimisväärset summat, võib tagatud laen olla sobiv valik. Tagatud laenu puhul annate tagatiseks väärtusliku vara, tavaliselt oma kodu. Kui panete tagatiseks oma kinnisvara või muu väärtusliku vara, on laenuandja risk väiksem, mis võib kaasa tuua suurema laenu ja madalama intressimäära.

Kuigi tagatud laenud võivad pakkuda madalamaid intressimäärasid, on oluline olla teadlik nendega seotud riskidest. Kui teil on raskusi tagasimaksete tasumisega, võib kaalul olla teie vara.

Mis vahe on tagatud ja tagamata laenu vahel?

Laenu võtmisel peate otsustama, kas tegemist on tagatud või tagamata laenuga:

Tagatiseta laenud: Neid laene tuntakse ka kui isiklikke laene. Tagatiseta laenud on teile tavaliselt kättesaadavad, kui teil on rahuldav või hea krediidiskoor. See on tingitud sellest, et mida paremad on teie krediidiskoorid, seda usaldusväärsemana näete te laenuandjate silmis välja ja seda väiksem on risk, et te ei suuda laenu tagasi maksta. Tagatiseta laenu puhul ei pea te laenu tagatiseks esitama mingit vara.

Tagatud laen: Tagatud laenud on laenud, mis on tagatud varaga, mis tähendab, et kui te ei suuda tagasimakseid teha, võib laenuandja võtta teie väärtusliku vara, tavaliselt teie kodu, oma valdusesse. Tagatud laenud võimaldavad laenuvõtjatel sageli laenata suuremaid summasid kui tagamata laenud, sest laenuandjal on kindlustunne, et ta saab laenusumma tagasi, kui laenuvõtja ei suuda seda tagasi maksta.

Kas te ei suuda otsustada, kas võtta tagatud või tagamata laenu? Meie juhend tagatiseta vs. tagatud laenude kohta aitab teil võrrelda.

Mida kaaluda enne tagatud laenu võtmist?

Enne tagatud laenu võtmist on mõned tegurid, mida tuleks arvesse võtta:

Tagatud on teie vara: Kui te ei suuda laenu tagasi maksta, võite riskida oma kodu (või muu väärtusliku vara) kaotamisega, seega veenduge, et teil on sissetulek või muud vahendid, et laenu tagasimaksetega sammu pidada.

Teie krediidiskoor: Kõrgem krediidiskoor toob tavaliselt kaasa paremad intressimäärad. Kas olete huvitatud oma krediidiskoori parandamisest? On olemas tasuta vahendeid, mis annavad teile nõu, kuidas parandada oma krediidireitingut ja jälgida selle arengut.

Millised on erinevad tagatud laenude liigid?

Tagatud laene on kolme erinevat tüüpi. Oluline on meeles pidada, et intressimäärad võivad aja jooksul muutuda ja kuidas see võib mõjutada teie tagasimakseid erinevate laenuliikide puhul.

Muutuva intressimääraga: See viitab muutuva intressimääraga laenule, mis kõigub Euroopa Keskpanga intressimäärade alusel. See tähendab, et teie igakuine tagasimakse võib suureneda või väheneda vastavalt baasintressimäära muutustele ja laenuandja otsusele. Selle tulemusel võite maksta laenu eest rohkem, kui te ette nägite.

Fikseeritud tähtajaga: Te maksate fikseeritud igakuist tagasimakseid kogu laenuperioodi jooksul. Teie maksed ei muutu, mis võib muuta selle ideaalseks eelarve koostamiseks.

Lühiajaline fikseeritud intressimäär: Te maksate fikseeritud igakuist tagasimakset lühikese aja jooksul (tavaliselt vahemikus üks kuni viis aastat). Pärast selle aja möödumist muutub teie intressimäär laenuandja muutuva intressimääraga, mis tähendab, et teie maksed võivad suureneda või väheneda.

Millised on tagatud laenude plussid ja miinused

Nagu iga suure rahalise kohustuse puhul, on ka tagatud laenu võtmisel nii plusse kui ka miinuseid.

Plussid

Suuremate summade laenamine: Tagades laenu oma kodu või muu väärtusliku varaga, võite saada suuremaid laenusummasid madalama intressimääraga võrreldes tagatiseta laenudega. Laenuandjad võivad olla valmis teile rohkem raha laenama, kui saate oma kodu tagatiseks anda, sest nad saavad kahjumi tagasi nõuda, võttes ja müües selle, kui te ei suuda laenu tagasi maksta.

Krediidiskoori suurendamine: Igakuiste tagasimaksete õigeaegne ja järjepidev tegemine võib parandada teie krediidiskoori, mis võib avada teile rohkem krediidivõimalusi ja parandada teie võimalusi saada tulevikus paremaid intressimäärasid.

Rohkem aega tagasimaksmiseks: Teil võib olla võimalus maksta laenu tagasi palju pikema aja jooksul kui tagatiseta laenu puhul. Kuigi võite maksta rohkem intressi, peaks teie igakuine tagasimakse olema väiksem.

Miinused

Te võite kaotada oma kodu: Tagatud laenu võtmisel kasutate laenu tagatisena oma kinnisvara (või muud väärtuslikku vara). Kui te ei suuda tagasimakseid tasuda, on võimalik, et teie maja võetakse tagasi. Seetõttu on väga oluline hinnata oma finantsstabiilsust ja võimet teha makseid kogu laenuperioodi jooksul, enne kui nõustute tagatud laenuga. Kaaluge, kas te suudate reaalselt maksekohustusi täita.

Enneaegse tagasimaksmise tasud: Mõned laenuandjad võtavad teilt tasu tagatud laenu ennetähtaegse tagasimaksmise eest. Kõik laenuandjad ei tee seda, seega on oluline kontrollida põhjalikult oma laenuandja poliitikat.

Üldiselt suurema intressi maksmine: Tagatud laenu puhul saate jaotada oma maksed pikema perioodi peale. Siiski on oluline meeles pidada, et selle tõttu võite lõpuks maksta rohkem intressi.

Kas ma saan tagatud laenu halva krediidiga?

Jah, võite saada tagatud laenu halva krediidiga. Kuigi teie krediidiskoor võib takistada parimate intressimäärade saamist, pakub tagatud laen laenuandjale vähem riske.

Mis juhtub, kui ma maksan oma tagatud laenu ennetähtaegselt tagasi?

Enne kui otsustate oma tagatud laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, uurige, kas kohaldatakse ennetähtaegse tagasimaksmise tasu. Laenuandjad võtavad ennetähtaegse tagasimaksmise tasu, et katta laenult kaotatud intressid, kui soovite laenu tagasi maksta varem kui algselt planeeritud.

Millised on tagatud laenude alternatiivid?

Soovite laenu võtta, kuid ei ole kindel, kas tagatud laen sobib teile? On alternatiive, mida kaaluda, sealhulgas

Tagatiseta laenud: Tagatiseta laenud, mida nimetatakse ka isikulaenudeks, ei nõua, et annaksite tagatiseks mingeid väärtuslikke varasid, näiteks oma kodu. Nagu tagatud laenud, võivad needki aidata parandada teie krediidiskoori, kui teete õigeaegselt tagasimakseid ja peate laenusumma tagasi maksma fikseeritud igakuiste osamaksetena. Siiski ei pruugi summa, mida saate tagatiseta laenu abil laenata, olla nii suur kui see, mida võite saada tagatud laenuga.

Krediitkaardid: Kui teil on raha vaja, kuid te ei soovi laenu taotleda, on teine võimalus kaaluda krediitkaardi võtmist. Sarnaselt laenule laenate laenuandjalt raha ja maksate selle aja jooksul koos intressidega tagasi. Krediitkaardid sobivad aga üldiselt paremini väiksemate summade laenamiseks lühema aja jooksul.

Muud kasulikud juhendid  Siin on Hind24 on mitmeid üksikasjalikke juhendeid, mis aitavad teil laenude kohta rohkem teada saada:

  • Juhend logiraamatulaenude kohta
  • Juhend laenu tagasimaksmise kohta
  • Kuidas saada laenu halva krediidiga
Hind24.ee
10.03.2023

Teised postitused

Tervislik ostukorv

On levinud arvamus, et tervislik toitumine on kallis ning toidupoes käies on just tervislikud toiduained need, mis ostukorvi hinna kalliks muudavad. Vaatame üheskoos, kuidas kokku panna üks tervislik pere ostukorv ning kuidas seda teha soodsalt.

Kütuse hind Eestis ja maailmas on hetkel väga kõrge. Kas ja millal hind langeb?

Kütuse hind Eestis- miks nii kõrge? Kütuse hinda Eestis mõjutavad erinevad tegurid, kui kõige suuremaks mõjutajaks on bensiini ja diislikütuse hind maailmaturul. Oluline on jälgida kütuse nõudluse ja pakkumise vahekorda. Kui kütuse nõudlus ületab

Kuidas kodus säästlikult elektrit tarbida?

Elekter kallineb hoogsalt edasi ning kõrgete hindade valguses, energia säästmine kodus, muutub eriti oluliseks. Elektrikulude vähendamine korteris või majas on tehtav, kuid palju sõltub meist endist. Kui soovid säästa raha

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud