Hind24
Hind24

Gaasi hind - mida tasub teada ja kuidas säästa?

Gaasi hind endiselt tõuseb ja vastupidiselt ootustele ei toimunud langust ka peale Euroopas sõlmitud gaasi kokkuhoiu leppeid. Põhjuseks on maagaasi jätkuv hinnatõus Euroopa turul, mis on kasvatanud oluliselt sisseostuhinda kõigile gaasi müüjatele. Ning juba alates 1. septembrist peavad Eesti Gaasi kodukliendid gaasi eest maksma 77 protsenti rohkem.

Mida tasub teada gaasi hinnatõusu kohta? Antud artiklis jagame gaasi hinna prognoose ja nippe raha säästmiseks.

Gaasi hinna tulevikuprognoos Eestis

Sellel aastal Eesti loobus Venemaa gaasi impordist ning asendas seda Norra ja Ameerika päritolu gaasiga. Kuigi gaasiturul ja gaasi hinnas on hetkel palju rahutust, Eestis suudetakse olukorda juhtida ning juba kogutakse talvevaru. Eesti Gaas aga avaldas oletust, et gaasi kõrge hind reguleerib ise turgu ning pärsib tarbimist, mis vähendab varustuskindluse riske.

Gaasi tarnekindluse osas pole Eestis põhjust ebakindluseks. Üleminek Norra ja Ameerika päritolu veeldatud maagaasile (LNG) toimib ning gaasi varud on soetatud. Pikemas vaates peaks kindlust andma ka täiendava LNG terminali valmimine.

Eesti gaasi müüjad saavad hetkel olukorraga hakkama, kuid häid uudiseid gaasi hinna kohta oodata ei ole. Kuna Eesti ise gaasi ei tooda, siis kõrge ja kõikuv hind on meile kõigile väljakutse. Nüüd tuleb varasemast suuremates kogustes ja kallima hinnaga gaasi ette osta. Keerulises olukorras suudavad meie suuremad ja võimekamad gaasimüüjad väiksematega võrreldes kergemini uute tarnijatega läbirääkimiste laua taha pääseda. See omakorda võimaldab klientide huvide eest paremini seista.

Kallineva gaasi tõttu saavad energiaarved eeloleval talvel olema kardetavasti kõrged. Seetõttu soovitame üle vaadata oma energiatarbimise harjumusi ning meie nippe järgida.

Kuidas säästa raha gaasi hinnatõusu valguses?

Eeloleval talvel tasub kõigil gaasi tarbijatel kaaluda võimalusi energia säästmiseks. Kuigi gaasipuudust kartma ei pea, on iga säästetud kuupmeeter gaasi kasulik rahakoti jaoks. Toome mõned nipid selleks:

  • Termoregulatsioon termostaadiga. Kõige lihtsama termostaadi paigaldamine võimaldab kodus ülekuumenemisest vabanemise tõttu gaasi säästa 10-20%.
  • Alanda soojendatava tarbevee temperatuuri ajaks, millal seda ei kasutata. Nii väldid asjata vee kuumutamist.
  • Talvel ära aseta radiaatori ette mööblit, sest nii ei pääse soe sealt liikuma.
  • Rulood ja kardinad on mõistlik ees hoida nii kuumal suvepäeval kui ka pimedal talvepäeval. Suvel nii päike ei kuumuta tuba kuumaks ning konditsioneer ei pea nii palju tööd tegema. Talvel aga ei õhka klaasidelt tuppa külma.
  • Õhuta tuba õigesti - ava aknad lühikeseks ajaks täielikult.
  • Lase kütteseadet hooldada vähemalt kord aastas. Hooldamata katlal on kõrgem lahkuvate suitsugaaside temperatuur ja ka energiakulu.

Loe lisaks Hind24 artikleid Hindade kiire kasv- kuidas kulud kontrolli all hoida? ning Elektri börsihind reaalajas: hoia elektrikulud kontrolli all.

Hind24
07.09.2022

Teised postitused

Lastega perepuhkus Eestis: kuhu minna?

Vahva perepuhkuse veetmiseks lastega ei ole alati vaja välismaale reisida. Otsisime välja kõige põnevamad paigad üle Eesti, mis pakuvad huvi kogu perele. Kui lapsed on õnnelikud, siis on ka vanemad õnnelikud ning hästi ette valmistatud

Hindade kiire kasv- kuidas kulud kontrolli all hoida?

Elu on muutunud tänu mitmetele asjaoludele kallimaks. Tõusnud on nii tarbekaupade hinnad kui ka igapäevased teenused. Hind24 on koondanud kokku erinevate teemade kaupa mitmete teenusepakkujate ja poodide hinnad. Eesmärk on pakkuda koondülevaadet

Kuidas valida toidupoodi, et ei peaks raha kuulutama topelt?

Kui mõelda toidu sisseostudelt säästmise peale, siis selleks on mitmeid erinevaid mooduseid. Odav ostlemine ei pea tingimata tähendama ebatervislikke või -kvaliteetseid valikuid. Toidu ostmisel mõningate muutuste tegemine võib hulga raha kokku hoida

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud