Hind24
Hind24

Gaasi hind - mida tasub teada ja kuidas säästa?

Gaasi hind endiselt tõuseb ja vastupidiselt ootustele ei toimunud langust ka peale Euroopas sõlmitud gaasi kokkuhoiu leppeid. Põhjuseks on maagaasi jätkuv hinnatõus Euroopa turul, mis on kasvatanud oluliselt sisseostuhinda kõigile gaasi müüjatele. Ning juba alates 1. septembrist peavad Eesti Gaasi kodukliendid gaasi eest maksma 77 protsenti rohkem.

Mida tasub teada gaasi hinnatõusu kohta? Antud artiklis jagame gaasi hinna prognoose ja nippe raha säästmiseks.

Gaasi hinna tulevikuprognoos Eestis

Sellel aastal Eesti loobus Venemaa gaasi impordist ning asendas seda Norra ja Ameerika päritolu gaasiga. Kuigi gaasiturul ja gaasi hinnas on hetkel palju rahutust, Eestis suudetakse olukorda juhtida ning juba kogutakse talvevaru. Eesti Gaas aga avaldas oletust, et gaasi kõrge hind reguleerib ise turgu ning pärsib tarbimist, mis vähendab varustuskindluse riske.

Gaasi tarnekindluse osas pole Eestis põhjust ebakindluseks. Üleminek Norra ja Ameerika päritolu veeldatud maagaasile (LNG) toimib ning gaasi varud on soetatud. Pikemas vaates peaks kindlust andma ka täiendava LNG terminali valmimine.

Eesti gaasi müüjad saavad hetkel olukorraga hakkama, kuid häid uudiseid gaasi hinna kohta oodata ei ole. Kuna Eesti ise gaasi ei tooda, siis kõrge ja kõikuv hind on meile kõigile väljakutse. Nüüd tuleb varasemast suuremates kogustes ja kallima hinnaga gaasi ette osta. Keerulises olukorras suudavad meie suuremad ja võimekamad gaasimüüjad väiksematega võrreldes kergemini uute tarnijatega läbirääkimiste laua taha pääseda. See omakorda võimaldab klientide huvide eest paremini seista.

Kallineva gaasi tõttu saavad energiaarved eeloleval talvel olema kardetavasti kõrged. Seetõttu soovitame üle vaadata oma energiatarbimise harjumusi ning meie nippe järgida.

Kuidas säästa raha gaasi hinnatõusu valguses?

Eeloleval talvel tasub kõigil gaasi tarbijatel kaaluda võimalusi energia säästmiseks. Kuigi gaasipuudust kartma ei pea, on iga säästetud kuupmeeter gaasi kasulik rahakoti jaoks. Toome mõned nipid selleks:

  • Termoregulatsioon termostaadiga. Kõige lihtsama termostaadi paigaldamine võimaldab kodus ülekuumenemisest vabanemise tõttu gaasi säästa 10-20%.
  • Alanda soojendatava tarbevee temperatuuri ajaks, millal seda ei kasutata. Nii väldid asjata vee kuumutamist.
  • Talvel ära aseta radiaatori ette mööblit, sest nii ei pääse soe sealt liikuma.
  • Rulood ja kardinad on mõistlik ees hoida nii kuumal suvepäeval kui ka pimedal talvepäeval. Suvel nii päike ei kuumuta tuba kuumaks ning konditsioneer ei pea nii palju tööd tegema. Talvel aga ei õhka klaasidelt tuppa külma.
  • Õhuta tuba õigesti - ava aknad lühikeseks ajaks täielikult.
  • Lase kütteseadet hooldada vähemalt kord aastas. Hooldamata katlal on kõrgem lahkuvate suitsugaaside temperatuur ja ka energiakulu.

Loe lisaks Hind24 artikleid Hindade kiire kasv- kuidas kulud kontrolli all hoida? ning Elektri börsihind reaalajas: hoia elektrikulud kontrolli all.

Hind24
07.09.2022

Teised postitused

Kodulaenude tulevik - euribori mõju ja prognoosid uueks aastaks

Kodulaenud on vaieldamatult suureks abiks kõigile, kes soovivad osta endale päris oma kodus- olgu selleks siis maja, korter, ridaelamuboks või hoopis mõni vanem talumaja. Kodulaenu loetakse üheks soodsamate tingimustega laenuks- see on üldjuhul pikaajaline,

Kuidas mõjutab euribor laenu tagasimakseid?

Pärast pikaaegset negatiivset euribori intressimäära tõusu üle nulli on hakatud pöörama euribori mõjule laenumaksetele rohkem tähelepanu. Kuna paljud laenuvõtjad on seni kokku puutunud vaid negatiivse euriboriga, tekitab intressimäära tõus

Tanklate lojaalsusprogrammi soodustused ja sooduspakkumised

Elu kallinemise ajal, mil nii toidu-, tarbekaupade, teenuste, kinnisvara ja ka kütuse hinnad on hüppeliselt tõusnud , pööratakse üha enam tähelepanu iga valdkonna sooduspakkumistele. Oleme varasemalt Hind24 blogis  arutanud, milline bensiin

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud