Hind24
Hind24

Blogi

Hinnavaatlus toidupoodides, kauplustes ja e-poodides

Selleks, et hinnavordlusest optimaalset ulevaadet saada, on vaja teada voimalikult paljude kaubanduskettide olukorda ja hindade andmeid. Hind24 teostab pidevat hinnavaatlust koigis suuremates ja enim kulastatavate kaupluste vorgustikes: A1000 Market, Coop, Grossi, Maxima, Prisma, Rimi, Selver, Keskturg, Lidl, Stockmann ja Kaubamaja.

Hinnavaatlus- toidupoodide hinnad ja soodustused

Mitmetel jaekettidel on poodidele seatud vaiksemad alajaotused poe suuruse jargi. Naiteks Rimi vaiksemad poed on nimetatud Mini Rimideks ja suuremad kannavad nimetust Hyper. Maxima see-eest jagab poed X, XX voi XXX suurusega kauplusteks. Selveril on hiljuti lisandunud vaiksemate poodide kett nimega ABC ja Prisma avas monda aega tagasi 24H poed, mida on voimalik kulastada oopaev labi. 

Tutvu erinevate toidupoodide hindadega meie hinnavõrdluse lehel.

Toidupoodide hinnapoliitika

Poodide hinnapoliitika kujunemises mangivad rolli peamiselt kaks asja- konkurents ja tarbijakaitumine. See voib kolada ullatavalt, aga erineva suurusega poodidel on soltuvalt asukohast ja tarbija harjumustest ka erinev hinnapoliitika. Naiteks vaiksemas kaupluses voib leida rohkem sooduspakkumisi kui suures hupermarketis. Sooduspakkumistega saab end hasti kursis hoida naiteks kliendilehtedede ja uudiskirjade abil. Kirjutasime oma blogis pikemalt ka toidupoes raha saastmisest.

Samuti erineb kaupluste lõikes toodete sortiment, mõnikord ka kvaliteetkaupade saadavus, mida kohandatakse vastavalt nõudlusele. Väiksemates toidupoodides on eelkõige esmatarbekaubad, kui vajad spetsiifilisemat toodet, siis tasub minna alati suuremasse toidup

E-poed võimalused ja eelised

Viimase aja elukorraldus on muutnud klientide tarbimisharjumusi ning nende seas on populaarsust kogunud e-poodide kasutamine, mis on omakorda selle valdkonna arengut tugevalt edendanud. Mitmed jaeketid on laiendanud kullerteenuste teeninduspiirkonda, panustanud personali taiendamisse, pannud toole toidukapi automaadid voi leidnud teisi kontaktivabasid ostlemisviise. Vahe sellest, et need meetodid on olnud abiks piirangute aegses olukorras, on tegemist ka muidu palju paindlikuma, kiirema ja mugavama ostlemisvoimalusega. Hinnavaatluse seisukohalt voimaldab e-pood vaga lihtsalt ja kiirelt saada ulevaadet koigist kaimasolevatest sooduskampaaniatest ja -pakkumistest.

Toidupood- kõik asjad ühest kohast

Hoolimata paljudest plussidest, ei kao e-poe kasutuse korvalt vajadus ka fuusiliselt toidukaupluseid kulastada. Sel juhul lisab mugavust kaasnevate teenuste, nagu naiteks taaraautomaadi, sularahaautomaadi voi pakiautomaadi olemasolu. Samuti on suuremate kauplustega samas hoones saadaval puhastusteenused, kingsepp voi apteek. Nii saab uhe kaimisega mitu asja korraga aetud ja nutikalt planeeritud ostlemise korral piisab vaid 1-2 kulastusest nadalas. 

Erinevalt e-poest, muutuvad tavapoe lahtiolekuajad samuti kliendi jaoks oluliseks. Naiteks hommikuse eluviisiga tarbija eelistab kindlasti varajast avamisaega ja tiheda ohtuse graafiku tottu hiljem poodi joudva kliendi meelt mooda on pikemalt avatud kauplused. Seega on selge, et oma lemmiku kaupluse valimine soltub vaga mitmest erinevast detailist, ja neid koiki voiks enne poe kulastamist endale teadmiseks votta.

Hinnavõrdlus- soodsaim toidupood

Suuremates Eesti linnades voib jaekettide valik suisa silmade eest kirjuks votta. Olgugi, et tavaliselt valime ikka selle poe, mis asub logistiliselt paremas kohas, raagib tegelikult erinevate kaupluste kasuks voi kahjuks veel palju teisigi argumente.

Teadlik klient motleb oma tarbimisharjumused ja tegelikud vajadused labi, vordleb neid pakutavate voimalustega koigi tarnijate vahel, ning voib seejarel leida, et moni teine kauplus on tema jaoks tegelikult palju sobivam kui senine lemmik. Samuti voime avastada enda jaoks e-poodlemise volud.

Tutvu erinevate toidupoodide hindadega meie hinnavõrdluse lehel.


Hannes Kiur
24.01.2021

Teised postitused

Kütuse hind ja hinnavõrdlus Eestis- millest kütuse hind sõltub?

Tarbijate jaoks on sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. See võib tunduda justkui  loterii kui keerad hommikul tanklasse küsimusega- milline on bensiini hind täna ? Segadus on arusaadav, sest kutuse hinna mojutegureid ei ole vaid uks.

Eesti tanklad ja teenindusjaamad

Tallinnas kasvab autode hulk igal aastal ligi 5%. Auto omamist ning selle konkreetseid näitajaid peetakse tihti rikkuse indikaatoriks. Seda peegeldab teatud määral ka trend, et kõrgem SKP tähendab, et piirkonnas on ühe inimese kohta rohkem autosid. 

Toidupoodide hinnapoliitika ja ostukorvi maksumus

Igal tarbijal on enda jaoks välja kujunenud lemmik toidukauplus, mida külastatakse kõige enam, nii öelda kodukauplus. Selle valikut mõjutab nii asukoht, teeninduskvaliteet, kaubavalik kui ka näiteks toodete asetus ja kasutusmugavus. Lisaks sellele on

Komentaarid

Hetkel puudub

Lisa komentaar

Hind24
© 2008-2021 Kõik õigused kaitstud.