Elekter kallineb hoogsalt edasi ning kõrgete hindade valguses, energia säästmine kodus, muutub eriti oluliseks. Elektrikulude vähendamine korteris või majas on tehtav, kuid palju sõltub meist endist. Kui soovid säästa raha ja elektri pealt kokku hoida, siis meie soovitused on heaks teejuhiks.
Teatud tundidel tarbitud elekter maksab kolm korda rohkem. Paljusid kodumasinaid saab programmeerida nii, et need lülituvad sisse "säästutundide ajal". Lisaks, saab planeerida ette suuremad elektritarbimised Hind24 börsihindade lehe abil. Elektri börsihindade leht võimaldab võrrelda elektribörsi hinda erinevatel kellaaegadel ning hoida oma igapäevased elektrikulud kontrolli all.
Majades on hulk elektriseadmeid, mis tarbivad passiivselt elektrit ka siis, kui neid ei kasutata. See võib olla teler, arvuti ja mis tahes muu seade, mis ei lülitu täielikult välja, kuid on unerežiimis. Tihti unustame vooluvõrku telefonide ja arvutite laadijad, mis kulutavad märkamatult elektrit. Pole saladus, et mida rohkem seadmeid, seda suurem on elektrikulu. Kõige lihtsam viis elektri pealt kokku hoida on kasutamata seadmed võrgust lahti ühendada. Kodust lahkudes eemalda kindlasti kõik laadijad pistikupesast. Veelgi parem on kasutada sisse/välja nupuga pikendusjuhtmeid. Lisaks, kui lähed reisile ja koju on paigaldatud boiler, lülita see kindlasti enne lahkumist välja ja näed, et elektrikulu on vähenenud. Passiivne elekter moodustab ligikaudu 10% kogu aastasest elektritarbimisest.
Kuigi antud nõuanne on kasulik elektri säästmiseks kõigile, on see kõige asjakohasem boileri omanikele. Sageli kasutavad need kütteseadmed kodus suurel määral energiat, mis kajastub elektriarvetes. Seega, vähendades duši all kuuma vee voolu, vähendate vastavalt energiatarbimist. Duši all või vannis käies lülitage vesi sisse ainult vajaduse korral. Mida vähem sooja vett voolab, seda harvemini boiler töötab ja seda vähem elektrit tarbib.
Mõnikord kulub õhtusöögi valmistamiseks mitu tundi ning paljud elektriseadmed samal ajal aktiivselt kasutavad elektrit (mikrolaineahi, elektripliit jne). Elektri pealt saab kokku hoida pliidi säästlikuma kasutamisega (näiteks ühe põleti sisselülitamisega) ja ka õhupuhasti sisselülitamisega vaid vajadusel. Toitude valmistamine võib võtta veidi kauem aega, kuid samas elektriarved oluliselt langevad. Eriti kui valmistate toitu sageli kodus ja mitmele inimesele.
LED-pirnid tarbivad 75% vähem elektrit kui halogeenpirnid. LED-pirnide eluiga on palju pikem ja neid tuleb vahetada vaid iga paari aasta tagant. Need on keskkonnasõbralikumad ja avaldavad positiivset mõju elektriarvele. Energia säästmiseks soovitame kõik, oma kodus olevad, halogeenvalgustid uute LED-valgustite vastu välja vahetada.
Tänapäeval pole elektri säästmine keeruline ja sõltub ainult soovist ja planeerimisest. Lisaks ülaltoodud meetoditele on rahva poolt kasutatud ka palju muid näpunäiteid.
Kõigi meetodite koos kasutamine aitab vähendada elektrikulu mitmekordselt. Loe lisaks Hind24 artiklit Elektri börsihind reaalajas: hoia elektrikulud kontrolli all.
Gaasi hind endiselt tõuseb ja vastupidiselt ootustele ei toimunud langust ka peale Euroopas sõlmitud gaasi kokkuhoiu leppeid. Põhjuseks on maagaasi jätkuv hinnatõus Euroopa turul, mis on kasvatanud oluliselt sisseostuhinda kõigile
On levinud arvamus, et tervislik toitumine on kallis ning toidupoes käies on just tervislikud toiduained need, mis ostukorvi hinna kalliks muudavad. Vaatame üheskoos, kuidas kokku panna üks tervislik pere ostukorv ning kuidas seda teha soodsalt.
Elu kallinemise ajal, mil nii toidu-, tarbekaupade, teenuste, kinnisvara ja ka kütuse hinnad on hüppeliselt tõusnud , pööratakse üha enam tähelepanu iga valdkonna sooduspakkumistele. Oleme varasemalt Hind24 blogis arutanud, milline bensiin