Hind24
Hind24

Kuidas kodus säästlikult elektrit tarbida?

Elekter kallineb hoogsalt edasi ning kõrgete hindade valguses, energia säästmine kodus, muutub eriti oluliseks. Elektrikulude vähendamine korteris või majas on tehtav, kuid palju sõltub meist endist. Kui soovid säästa raha ja elektri pealt kokku hoida, siis meie soovitused on heaks teejuhiks.

Elektri säästmine: Jälgi millal on odavam

Teatud tundidel tarbitud elekter maksab kolm korda rohkem. Paljusid kodumasinaid saab programmeerida nii, et need lülituvad sisse "säästutundide ajal". Lisaks, saab planeerida ette suuremad elektritarbimised Hind24 börsihindade lehe abil. Elektri börsihindade leht võimaldab võrrelda elektribörsi hinda erinevatel kellaaegadel ning hoida oma igapäevased elektrikulud kontrolli all.

Elektri säästmine: Lülita elektriseadmed välja

Majades on hulk elektriseadmeid, mis tarbivad passiivselt elektrit ka siis, kui neid ei kasutata. See võib olla teler, arvuti ja mis tahes muu seade, mis ei lülitu täielikult välja, kuid on unerežiimis. Tihti unustame vooluvõrku telefonide ja arvutite laadijad, mis kulutavad märkamatult elektrit. Pole saladus, et mida rohkem seadmeid, seda suurem on elektrikulu. Kõige lihtsam viis elektri pealt kokku hoida on kasutamata seadmed võrgust lahti ühendada. Kodust lahkudes eemalda kindlasti kõik laadijad pistikupesast. Veelgi parem on kasutada sisse/välja nupuga pikendusjuhtmeid. Lisaks, kui lähed reisile ja koju on paigaldatud boiler, lülita see kindlasti enne lahkumist välja ja näed, et elektrikulu on vähenenud. Passiivne elekter moodustab ligikaudu 10% kogu aastasest elektritarbimisest.

Elektri säästmine: Veeda duši all vähem aega

Kuigi antud nõuanne on kasulik elektri säästmiseks kõigile, on see kõige asjakohasem boileri omanikele. Sageli kasutavad need kütteseadmed kodus suurel määral energiat, mis kajastub elektriarvetes. Seega, vähendades duši all kuuma vee voolu, vähendate vastavalt energiatarbimist. Duši all või vannis käies lülitage vesi sisse ainult vajaduse korral. Mida vähem sooja vett voolab, seda harvemini boiler töötab ja seda vähem elektrit tarbib.

Elektri säästmine: Vähenda köögis energiatarbimist

Mõnikord kulub õhtusöögi valmistamiseks mitu tundi ning paljud elektriseadmed samal ajal aktiivselt kasutavad elektrit (mikrolaineahi, elektripliit jne). Elektri pealt saab kokku hoida pliidi säästlikuma kasutamisega (näiteks ühe põleti sisselülitamisega) ja ka õhupuhasti sisselülitamisega vaid vajadusel. Toitude valmistamine võib võtta veidi kauem aega, kuid samas elektriarved oluliselt langevad. Eriti kui valmistate toitu sageli kodus ja mitmele inimesele.

Elektri säästmine: Kasuta LED-pirne

LED-pirnid tarbivad 75% vähem elektrit kui halogeenpirnid. LED-pirnide eluiga on palju pikem ja neid tuleb vahetada vaid iga paari aasta tagant. Need on keskkonnasõbralikumad ja avaldavad positiivset mõju elektriarvele. Energia säästmiseks soovitame kõik, oma kodus olevad, halogeenvalgustid uute LED-valgustite vastu välja vahetada.

Veel lihtsad viisid elektri säästmiseks

Tänapäeval pole elektri säästmine keeruline ja sõltub ainult soovist ja planeerimisest. Lisaks ülaltoodud meetoditele on rahva poolt kasutatud ka palju muid näpunäiteid.

  • Lahkudes kustuta tuled.
  • Osta A-klassi kodumasinaid.
  • Pese riideid madala temperatuuriga.

Kõigi meetodite koos kasutamine aitab vähendada elektrikulu mitmekordselt. Loe lisaks Hind24 artiklit Elektri börsihind reaalajas: hoia elektrikulud kontrolli all.

Hind24
02.09.2022

Teised postitused

Kuidas valida toidupoodi, et ei peaks raha kuulutama topelt?

Kui mõelda toidu sisseostudelt säästmise peale, siis selleks on mitmeid erinevaid mooduseid. Odav ostlemine ei pea tingimata tähendama ebatervislikke või -kvaliteetseid valikuid. Toidu ostmisel mõningate muutuste tegemine võib hulga raha kokku hoida

Hindade kiire kasv- kuidas kulud kontrolli all hoida?

Elu on muutunud tänu mitmetele asjaoludele kallimaks. Tõusnud on nii tarbekaupade hinnad kui ka igapäevased teenused. Hind24 on koondanud kokku erinevate teemade kaupa mitmete teenusepakkujate ja poodide hinnad. Eesmärk on pakkuda koondülevaadet

Päikesepaneelid- kas tootlikkus tasub ära?

Päikesepaneelid on lisaks suurtele tehastele ja tootmistele, saanud populaarseks elektritootmise allikaks ka kodumajades. Juba aastaid tagasi hakkasid kodutarbijad otsima alternatiive elektri tootmiseks ise ning päikesepaneelid on aegade jooksul

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud