Hind24
Hind24

Soodsa ostukorvi kuldreeglid: kuidas toidu pealt kokku hoida

Paljud toidutootjad on oma hindu tõstnud ning paratamatult jõuab see tarbijate ostukorvi. Ekspertide hinnangul hinnad jätkavad tõusmist. Seega on aeg õppida raha säästma. Näitame teile, kuidas toiduraha pealt kokku hoida.

Jagame 5 reeglit, mis aitavad poodi minnes raha säästa. Antud juhend aitab teil kulutada vähem, kuid süüa siiski maitsvalt ja tervislikult.

Reegel 1: Sööge enne toidupoodi minekut

Toidupoes käimise esimene ja kõige ilmsem reegel on süüa enne poodi minekut. Tühja kõhuga tekib hormoon greliin, mis mõjutab meie aju ning me reageerime tugevamalt nii lõhnadele, helidele kui ka toiduainetele endile. Seetõttu saavad näljased inimesed kergesti turundajate ohvriteks.

Reegel 2: Koostage ostunimekiri ja järgige seda rangelt

Ostunimekiri aitab teil mitte millestki ilma jääda, vältida planeerimata oste ja läbi selle ka raha säästa. Peaasi on planeerida pere-eelarve, osata seda põhjalikult koostada ja sellest rangelt kinni pidada.

Selleks koostage nädala menüü: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök. Vaadake üle köögikapid ja külmkapp ning lisage ostunimekirja need koostisosad, mis puuduvad ettenähtud roogade valmistamiseks. Kuidas ostunimekirja koostate ei ole tähtis – see võib olla lihtsalt paberi peal.

Loomulikult tekib kiusatus osta midagi, mis pole ostunimekirjas. Lubage endal lisatooteid osta ainult juhul, kui kaup vastab reeglile: "Ma olen kindel, et ma seda ära ei viska ja allahindlus on hea."

Reegel 3: Võrrelge toiduainete hindu erinevates kauplustes

Ühest toidupoest ostmine on mugav, aga vahepeal nurga taga asuvasse pagariärisse jalutades saab maitsvama ja odavama leiva. Parimate pakkumiste leidmiseks on vaja täpset ülevaadet oma lähimatest kauplustest. Siinkohal tuleb appi Hind24.ee, kus tegeleme hinnavõrdlusega sinu eest ja hoiame infot pidevas uuenemises. Parimate hindade leidmiseks Eesti toidupoodides kasutage meie toiduainete hinnavaatluses.

Kui jälgimiseks aega pole, proovige osta kord nädalas. "Täna ostan kodujuustu ja homme lähen ja ostan veel mune" on lähenemine, mis toob kaasa planeerimata kulutused.

Reegel 4: Vältige impulssostmist

Allahindluste jahtimisel toidupoodides on kõige raskem hoiduda emotsiooniostudest ega osta toodet lihtsalt suure allahindluse pärast.

Selleks, et toiduraha pealt kokku hoida, enne millegi ostmist esitage endale kaks küsimust.

Kas ma olen kindel, et kasutan seda ja ei viska ära?

Pöörake erilist tähelepanu toiduainetele, mida teie toiduvalikus veel ei ole. Näiteks on need ebatavalised uudistooted: eksootilised kastmed, külmutatud komplektid gurmeeroogade valmistamiseks kodus jne.

Kas ma kasutan seda toodet lähitulevikus?

Kui soovite soodushinnaga osta autosalongi keemilise puhasti, lubage endale, et kasutate selle kuu aja jooksul. Kui te ei ole valmis sellist lubadust andma, suure tõenäosusega ost kogub kappi tolmu.

See on kõige olulisem reegel. Seetõttu ülejäänu töötab ainult siis, kui esimest järgitakse.

Reegel 5: Kallutage alumiste riiulite poole

“Kuldriiuli” reegel sunnib meid ostma just neid tooteid, mida toidupoed meile müüa tahavad. Inimese silmade tasemel on välja pandud kaup, mis toob toidupoele maksimaalset kasumit ja kõige odavamad on alumistel riiulitel. Ärge unustage kummarduda ja uurida allolevat kaupa. Just alumistel riiulitel on odavamad, kuid mitte vähem maitsvad tooted.

Kuid kõige olulisem reegel toiduraha pealt kokku hoidmiseks on planeerida toidud ette. Paljudes valdkondades seisneb edu võti põhjalikus ettevalmistuses. Seetõttu tegeleme hinnavõrdlusega teie eest ja pidevalt uuendame infot toidupoodide hindadest.

Loe lisaks meie artiklid Kuidas valida toidupoodi, et ei peaks raha kuulutama topelt? ja Toidupoodide hinnapoliitika ja ostukorvi maksumus.

Hind24
26.05.2022

Teised postitused

Soodustused: kuidas leida parimad hinnad Eesti poodides?

Kuidas sooduspakkumised üles leida ja millal allahindlused oodata? Kiireneva inflatsiooni ajal need küsimused on muutnud eriti aktuaalseks. Siin jagame väärtuslikku infot parimate hindade leidmiseks Eesti poodides. Ostle

Juhend laenu võtmise kohta koduomaniku laenu võtmiseks

On erinevaid viise, kuidas saate võtta laenu oma kinnisvara vastu. Meie juhend selgitab olemasolevaid võimalusi ja seda, mida peate arvestama. Mis on koduomaniku laen? Koduomanikulaen, mida nimetatakse ka tagatud laenuks,

Eesti tanklad ja teenindusjaamad

Tallinnas kasvab autode hulk igal aastal ligi 5%. Auto omamist ning selle konkreetseid näitajaid peetakse tihti rikkuse indikaatoriks. Seda peegeldab teatud määral ka trend, et kõrgem SKP tähendab, et piirkonnas on ühe inimese kohta rohkem autosid. 

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud