Elu kallinemise ajal, mil nii toidu-, tarbekaupade, teenuste, kinnisvara ja ka kütuse hinnad on hüppeliselt tõusnud, pööratakse üha enam tähelepanu iga valdkonna sooduspakkumistele.
Oleme varasemalt Hind24 blogis arutanud, milline bensiin on parim, kuidas valida sobivat tanklaketti ning kus jälgida kütuse hinda. Samas, pole hind alati see, mis teeb lõpliku otsuse tankla valimisel.
Suur protsent autoomanikest eelistab sageli kasutada ühte konkreetset tanklaketti, mis annavad, kliendikaardi olemasolul, teatud soodustusi ja ahvatlevaid pakkumisi. Sageli on kliendikaartidel kogutavad boonused, mille väärtus võib olla palju suurem, kui kütuse hinnavahe teise tanklaketiga.
Enamus kliendikaarte on seotud lojaalsusprogrammiga, mis annab kliendile soodustusi pikemas perspektiivis - kogub boonuseid, pakub partnersoodustusi, tasuta kohvi või hoopis mõnda muud lisateenust soodushinnaga. On olemas ka kliendi- või sooduskaarte, mis pole isikustatud ning on seotud ainult kütuse allahindlusega.
Vaatleme kõige levinumaid erakliendi soodustusi, mida pakkuvad suuremad tanklaketid - Alexela, Circle K, Neste, Olerex, Terminal, Premium 7 ja Krooning.
Kunagi oli tankla koht, kust sai osta ainult kütust. Nüüd on see multifunktsionaalne teenus, kus saab lisaks kütuse ostmisele, süüa, puhata, osta toiduaineid ja esmatarbekaupu, pesta autot ning vahel isegi duši all käia. Tanklad on saanud mõnusateks puhke- ja söögikohtadeks pikkadel sõitudel.
Nii laia teenusevalikuga, võib parima tanklaketi valimine olla keeruline. Kas jälgida ikkagi bensiini hinda ja tankida alati kõige odavamas kohas? Eelistused võivad olla erinevad, paljud eelistavad kõrgetest hindadest hoolimata kodule ja töökohale lähimat tanklat, kus saab lisaks osta esmavajalikke kaupu, autot pesta või hoopis kohvi maitse otsustab. Meie soovitus on valida üks kindel tanklakett ja külastada regulaarselt just seda, nii on soodustuste kasu ilmselt kõige suurem.
Hoia kütuse hindadel silma peal Hind24 lehel.
Kui mõelda toidu sisseostudelt säästmise peale, siis selleks on mitmeid erinevaid mooduseid. Odav ostlemine ei pea tingimata tähendama ebatervislikke või -kvaliteetseid valikuid. Toidu ostmisel mõningate muutuste tegemine võib hulga raha kokku hoida
Inflatsioon on olnud põhjuseks suurele kaupade kallinemisele. Inflatsioon Eestis kasvas augustis 25,2%-ni ning on muutunud euroala suurimaks. Kohati räägitakse juba hüperinflatsioonist. Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks võrreldes
Hinnad tõusid aprillis eelmise aastaga võrreldes 19 %. Kiire hinnatõus jätkub ning 2022. aasta jooksul võivad hinnad tõusta veel 10%. Viimati oli hinnatõus nii kiire 1996. aastal. Hinnatõusu kiirenemise põhjusteks on peamiselt energia toetusmeetmete