Hind24
Hind24

Blogi

Kuidas valida toidupoodi, et ei peaks raha kuulutama topelt?

Kui mõelda toidu sisseostudelt säästmise peale, siis selleks on mitmeid erinevaid mooduseid. Odav ostlemine ei pea tingimata tähendama ebatervislikke või -kvaliteetseid valikuid. Toidu ostmisel mõningate muutuste tegemine võib hulga raha kokku hoida ning tekitab harjumuse sooduspakkumiste leidmiseks. Suurematel jaekettidel on enamikes tootegruppides esindatud omatooted, mis on võrreldes teiste valikutega küll soodsamad, aga ei tee seejuures kvaliteedis allahindlusi.

Osta lihtsasti kombineeritavaid toiduaineid 

Kõlab ehk ootamatult, aga liiga täpne eine planeerimine ja toiduainete ostmine võib panna meid rohkem kulutama. Palju praktilisem on osta lihtsalt odavaid toiduaineid ning siis hiljem nende järgi eined planeerida. Seega- külasta poode pigem harva, aga etteplaneeritud nimekirjaga, mis sisaldaks võimalikult palju universaalselt kasutatavaid ja lihtsasti kombineeritavaid toorained.

Õhtuti on toidupoes rohkem sooduspakkumisi

Kõige rahulikum ja soodsam on toidupoode külastada õhtuti. Tööpäeva lõpp ja nädalavahetuste lõunad on kõige kiiremad ajad kauplustes, mida tasub pigem vältida. Päeva lõpus, soovitatavalt peale sööki, on parim aeg raha kokku hoida. Sel ajal ei juhindu ostuotsused tühjast kõhust ning poeketid panevad päeva lõpus mõned tooted soodsamalt müüki. Poekettidel on alati teatud riiul, kuhu pannakse tooted, millest on vaja kiiresti vabaneda. Põhjuseks võib olla lähenev kõlblikkuse kuupäev või hoopis kahjustatud pakend, aga kummalgi juhul on toode kliendi seisukohalt korralik ning ainus vahe on hinnas!

Toidukaupluseid külastades otsi soodushinnaga tooteid. Soe soovitus on registreerida end kaubanduskettide sooduskaartide omanikuks, sest suured poeketid võimaldavad oma klientidel sisseoste teha parima võimaliku hinnaga. Võita saab nii boonuspunkte kogudes kui ka iganädalasi pakkumisi kasutades.

Sinu pere lemmik toidutooted

Kaupluse valikul tasub silmas pidada oma leibkonna eelistusi, et seal saadaolevad toiduained ja sooduspakkumised vastaksid soovinimekirjale ning täidaksid personaalsed vajadused. Laiema kaubavalikuga kaupluste eeliseks on aga see, et kõik tooted saab ühe korraga kätte. Säästmine on oluline ka majapidamis- ja hügieenitarvetelt, millele korraldatakse tihti sooduskampaaniaid. Kui aga sarnased allahindlused ka toidukaupadele toimuvad, siis soovitame korraga osta rohkem, eriti selliseid tooteid, mis kodus toidu valmistamisel tihedamini kasutust leiavad. Nii keskkonna kui ajakulukuse võtmes on mõistlik käia võimalikult kodulähedases toidukaupluses või tellida toit kullerteenusega otse koju. See vähendab oluliselt emotsiooniostude arvu, annab hea ülevaate toidule minevatest kuludest ning võimaldab oma menüüd paremini planeerida. Boonuseks seegi, et nii on lihtsam sooduspakkumistel pilku peal hoida ning kütusele minevat kulu vähendada. 

Planeeri toidud ette ja tee eeltööd

Paljudes valdkondades seisneb edu võti põhjalikus ettevalmistuses. See kehtib ka ostlemise puhul. Selleks, et teada, kus leiduvad hetkel parimad pakkumised, vajad täpset ülevaadet oma lähimatest kauplustest. Siinkohal tuleb appi Hind24.ee, kus tegeleme hinnavõrdlusega sinu eest ja hoiame infot pidevas uuenemises. Säästmine toidukaupade ostmisel muutub harjumuse kujunemise järel lihtsaks ja tulusaks. See ei pea iialgi tähendama lati alla laskmist kvaliteedi arvelt, vaid pigem majanduslikku võitu ja nutikat lähenemist.

Hannes Kiur
03.04.2021

Teised postitused

Kütuse hind ja hinnavõrdlus Eestis- millest kütuse hind sõltub?

Tarbijate jaoks on sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. See võib tunduda justkui  loterii kui keerad hommikul tanklasse küsimusega- milline on bensiini hind täna ? Segadus on arusaadav, sest kutuse hinna mojutegureid ei ole vaid uks.

Hinnavaatlus toidupoodides, kauplustes ja e-poodides

Selleks, et hinnavordlusest optimaalset ulevaadet saada, on vaja teada voimalikult paljude kaubanduskettide olukorda ja hindade andmeid. Hind24 teostab pidevat hinnavaatlust koigis suuremates ja enim kulastatavate kaupluste vorgustikes: A1000 Market,

Toidupoodide hinnapoliitika ja ostukorvi maksumus

Igal tarbijal on enda jaoks välja kujunenud lemmik toidukauplus, mida külastatakse kõige enam, nii öelda kodukauplus. Selle valikut mõjutab nii asukoht, teeninduskvaliteet, kaubavalik kui ka näiteks toodete asetus ja kasutusmugavus. Lisaks sellele on

Komentaarid

Mikk
Peaks rohkem teenima ka ju :P
2021-04-17 08:30:41

Lisa komentaar

Hind24
© 2008-2021 Kõik õigused kaitstud.