Hind24
Hind24

Suvine perereis: kuidas raha kokku hoida lastega reisides?

Perereis on suurepärane võimalus perega aega veeta. Artiklis jagame nippe, kuidas koostada puhkuse eelarve välismaal reisimiseks, et saaksite oma reisi tõeliselt nautida.

Sõltumata sellest, kas reisite perega autoga Lätti või lendate Pariisi Eiffeli torni ekskursioonile, võib see kogu perega reisides palju rohkem maksta. Lastega reisides on kahe lennupileti asemel neid vaja neli või isegi rohkem. Kuumades maades on lapsed palju vastuvõtlikumad äärmuslikule kuumusele ja niiskusele, seega on vaja arvestada mitme teguriga, et nad tunneksid end õnnelikult ja mugavalt. Kõik see kokku on palju kallim kui paarina kahekesi reisides.

Oleme teadlikud, et perepuhkus välismaal on tõeline väljakutse pere eelarvele. Seetõttu jagame siin mõned näpunäited suvisel perereisil raha säästmiseks.

Odav perereis: kuidas sihtkoha pealt kokku hoida

Kuhu minna

Üks lihtsamaid viise raha säästmiseks on valida sihtkoht, kus elukallidus on väga madal. Võiks arvata, et perereis oma riiki on palju odavam kui lennukiga sõitmine, kuid see pole sageli tõsi. Kuigi lend välisriiki võib olla üsna kulukas, sobivad paljud riigid ideaalseks perereisiks väikese eelarvega.

Perepuhkus võib olla hea hinnaga, kui broneerite piletid ette koondsaitide kaudu. Odavam on lennata ümberistumistega ja madalhooajal. Kui soovid odavaid lennupiletid, telli piletid kuus kuud ette. Kasuta lennufirmade hindade võrdlemiseks selliseid platvorme nagu Skyscanner, Momondo või Google'i lennud. Samuti säästate palju raha, kui teil on ainult käsipagas ja kaasas on oma toit.

Jääge kauemaks

Mida kauem teie perereis kestab, seda väiksem on päevakulu. Selle põhjus on lihtne. Kui teil on rohkem aega, saate teha asju teisiti. Auto rentimise või kallite ekskursioonide asemel võite bussi hüpata ja iseseisvalt ringi vaadata. Veelgi parem on reisida lastega vähemalt kaheks nädalaks ka kohanemise tõttu. Algul võtab aega, et uue aja ja kliimaga kohaneda.

Odav perereis: kuidas majutuse pealt kokku hoida

Teine võimalus raha kokku hoida perereisi planeerimisel on valida odavam hotell. Peaasi, et see oleks puhas ja hea asukohaga. Kallimad hotellid pakuvad Rootsi lauda erinevate maiustustega, kuid lastega pole see vajalik. Kuna veedate enamus aega väljaspool hotelli, võib selle pealt kokku hoida.

Planeerige oma majutust perereisiks ette. Viimasel hetkel broneerides võivad tegelikud eelarvepärlid juba kadunud olla. Kui leiate oma reiside planeerimise ajal suurepärase koha mõistliku hinnaga, broneerige kohe.

Laste allahindlused

Planeerides perepuhkust, ära broneeri alati igale lapsele eraldi voodi. Paljud hotellid lubavad lastel tasuta ööbida, kui nad ei kasuta lisavoodit. Kui lapsed magavad diivanil, kahekesi ühes voodis või vanemate vahel suures voodis, on see täiesti lubatud. Eriti kallites sihtkohtades broneerides mõnikord suurema toa kahele või kolmele, on töötajad nõus tooma lastele lisamadratsid.

Odav perereis: kuidas transpordi pealt kokku hoida

Kasuta kohalikku transporti

Isegi suure perega reisides transpordi leidmine ei ole kunagi probleem, kuid pööra tähelepanu sellele mis sõiduki broneerid, vastasel juhul maksad üle. Kui soovid sõita odavalt, kasuta alati kohalikku transporti. Kohalik buss või rong viib sihtkohta palju odavamalt kui takso või väikebuss. Puuduseks on see, et selline transport on sageli aeglane, hõivatud ja sellel pole alati konditsioneeri.

Odav perereis: planeeri perepuhkus ette

Selleks, et hoida kulud kontrolli all, valmistu perereisiks hoolikalt enne väljalendu. Uuri, mis on vahetuskurss, kui palju maksab transport, mis allahindluseid ja tasuta teenuseid pakub hotell. Ning lõpuks, broneeri reisid enne või pärast tippaega.

Kui planeerid perereisi autoga, loe lisaks ka meie artiklit Tanklate lojaalsusprogrammi soodustused ja sooduspakkumised.

Hind24
11.07.2022

Teised postitused

Kütuse hind ja hinnavõrdlus Eestis- millest kütuse hind sõltub?

Tarbijate jaoks on sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. See võib tunduda justkui  loterii kui keerad hommikul tanklasse küsimusega- milline on bensiini hind täna ? Segadus on arusaadav, sest kutuse hinna mojutegureid ei ole vaid uks.

Päikesepaneelid- kas tootlikkus tasub ära?

Päikesepaneelid on lisaks suurtele tehastele ja tootmistele, saanud populaarseks elektritootmise allikaks ka kodumajades. Juba aastaid tagasi hakkasid kodutarbijad otsima alternatiive elektri tootmiseks ise ning päikesepaneelid on aegade jooksul

Lastega perepuhkus Eestis: kuhu minna?

Vahva perepuhkuse veetmiseks lastega ei ole alati vaja välismaale reisida. Otsisime välja kõige põnevamad paigad üle Eesti, mis pakuvad huvi kogu perele. Kui lapsed on õnnelikud, siis on ka vanemad õnnelikud ning hästi ette valmistatud

Komentaarid
Hetkel puudub
Lisa komentaar
Hind24
Küsimused ja ettepanekud saate esitada aadressile [email protected]
© 2008-2022 Kõik õigused kaitstud